Dotacja na zakup książek z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Gminna Biblioteka Publiczna w Dębem Wielkim  otrzymała dotację na zakup książek z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Głównym celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez wzbogacenie i odnowienie księgozbioru, kreowanie wzrostu liczby wypożyczonych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników zwiększając ofertę dla użytkowników biblioteki. Pozyskane środki finansowe, zostaną przeznaczone na zakup wydawnictw z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz z literatury popularnonaukowej i lektur szkolnych do biblioteki i  filii bibliotecznej.
Pracownicy biblioteki zachęcają do zgłaszania propozycji książkowych, które według mieszkańców powinny znaleźć się w księgozbiorze biblioteki. Propozycje będą uwzględniane przy dokonywaniu zakupów.
Propozycje można składać na adres e-mail: gbpdebewielkie@wp.pl  lub osobiście w siedzibie biblioteki w godzinach jej pracy.

23