Lekcja biblioteczna „Zwierzęta w literaturze”

Od ponad 20 lat w dniu 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto ustanowione przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej.

Jak najlepiej uczcić taki dzień? Oczywiście z dobrą książką w ręku. Dlatego w filii bibliotecznej w Cygance odbyła się lekcja biblioteczna „Zwierzęta w literaturze”. Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Jak mówił św. Franciszek z Asyżu to nasi bracia mniejsi. Ich postacie często zostają uwiecznione w utworach literackich. Podczas spotkania dzieciom zaprezentowano szeroki wybór książek odpowiadających tematyce lekcji, które są dostępne w bibliotece. Uczniowie czytali swoim kolegom wybrane utwory opowiadająceo naszych czworonożnych, i nie tylko, przyjaciołach. W ten sposób przypominali sobie lub poznawali najpopularniejszych zwierzęcych bohaterów literackich. Uczestnicy rozwiązywali tematyczne zagadki czytelnicze, doskonale się przy tym bawiąc. Mogli także narysować lub pomalować kolorowankę z ulubionym bohaterem. Część dzieci zachęcona przeczytanymi fragmentami utworów, wypożyczyła książki do domu, aby poznać dalsze losy książkowych zwierzaków.