PROCEDURY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI OBOWIĄZUJĄCE OD 5 MAJA 2020 r. DO ODWOŁANIA

Szanowni Państwo, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wprowadzamy procedury korzystania z usług Biblioteki zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju oraz zaleceniami  Biblioteki Narodowej.

Od 5 maja 2020 r. będzie otwarta biblioteka główna, ul. Strażacka 1. Filia w Cygance będzie zamknięta do odwołania

Godziny udostępniania dla Czytelników  i przerwy:

Godziny pracy nie ulegają zmianie: poniedziałek, środa, czwartek, piątek 10.00 – 18.00; wtorek 8.00 – 16.00

Pomieszczenie biblioteki będzie jak najczęściej wietrzone oraz dezynfekowane włącznie z elementami wyposażenia często używanego tj. drzwi, klamki, pleksi, klawiatura i inne.

Procedury bezpieczeństwa korzystania z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębem Wielkim:

1. Czytelnicy na wejście do biblioteki będą oczekiwali na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie i wchodzili do budynku po 1 osobie.
  2. Przed wejściem do budynku Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka, itp.)
  3. Stanowisko obsługi Czytelnika znajduje się na piętrze w drzwiach wejściowych do biblioteki. Zgodnie z wymogami epidemiologicznymi wyposażone jest w płyn do dezynfekcji dłoni, przesłonę ochronną.
  4. Wizyty w bibliotece należy zgłaszać telefonicznie pod nr tel. (25) 752 48 16 aby uniknąć kolejek i oczekiwania na zewnątrz budynku biblioteki.
  5. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcemy wypożyczyć np. wyszukując interesujące nas pozycje w katalogu na stronie biblioteki http://www.gbpdebewielkie.pl/  sprawdzając ich dostępność. Tak sporządzoną listę możemy:

– wysłać na adres e-mail zamowieniaksiazek@wp.pl ( w wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko)

– spisać na kartce i przedłożyć w bibliotece

– zamówić wybrane pozycje telefonicznie  (25) 752 48 16

1. Przyniesione książki/ audiobooki Czytelnik odkłada w wyznaczonym miejscu do  pudełka. Oddane pozycje zostają przeniesione  do kwarantanny! Po 10 dniach zostaną odpisane z konta Czytelnika i włączone do księgozbioru.
  2. Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony ! Książki podaje bibliotekarz.
  3. Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej.
  4. Biblioteka zawiesza do odwołania możliwość korzystania z Czytelni Ogólnej  i Czytelni Internetowej.
  5. Powyższe zasady mogą ulec zmianie stosownie do sytuacji.

W tym trudnym dla wszystkich okresie prosimy o cierpliwość,  wyrozumiałość i przestrzeganie zaleconych procedur.

Dyrektor Biblioteki
Agnieszka Wielgo