Relacja ze spotkania autorskiego z Barbarą Gawryluk

Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

W słoneczny poranek 24 maja 2019 roku gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębem Wielkim była znana autorka książek dla dzieci, dziennikarka radiowa i tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej – Barbara Gawryluk. Twórczość pisarki została nagrodzona w wielu konkursach literackich. Jest m.in. laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Zuzanka z pistacjowego domu”, nagrody „Książka roku” polskiej sekcji IBBY za upowszechnianie czytelnictwa w audycji „Książka na szóstkę”. Jej książkę pt. „Mali bohaterowie” nagrodzono Międzynarodową Nagrodą organizacji EENA 112 Award, a tytuł „Dżok. Legenda o psiej wierności” został wpisany na Złotą Listę Fundacji ABC.

Podczas spotkania Barbara Gawryluk opowiadała o swojej pracy, o tym skąd czerpie pomysły na opowieści. Okazało się, że często inspirują ją prawdziwe wydarzenia. Niekiedy tylko autorka zmienia szczegóły dotyczące miejsc, w których toczy się akcja. Tak powstały chociażby książki o Dżoku, Klifce czy tytuł „Mali bohaterowie”, których fragmenty pisarka przeczytała uczestnikom spotkania. Pani Barbara interesująco mówiła też o niezwykłych przygodach bohaterów. Słuchaczy bardzo zaciekawiły i poruszyły te historie. Autorka zachęcała dzieci by sięgnęły po książki i same poznały dalsze losy literackich postaci. Pisarka odpowiadała także na dociekliwe pytania młodych czytelników. Za bardzo ciekawe spotkanie dzieci podziękowały naszemu gościowi brawami i bukietem kwiatów.

Na koniec spotkania można było otrzymać autograf. Po osobistą dedykację ustawiła się długa kolejka chętnych.

Wszystkich, których zainteresowały niesamowite przygody bohaterów książek Barbary Gawryluk zapraszamy do biblioteki.

Serdecznie dziękujemy Kolegom z  jednostki OSP w Dębem Wielkim za użyczenie sali multimedialnej, w której odbyło się to ciekawe i pouczające spotkanie.

DSC05866 DSC05870 DSC05875 DSC05877 DSC05892 DSC05898 DSC05901 DSC05904 DSC05926 DSC05928