Relacja ze spotkania autorskiego z Ewą Chotomską

W dniu 22 maja 2019 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej do Dębego Wielkiego przyjechała niezwykle barwna postać – Ewa Chotomska. Nasz gość jest doskonale znany publiczności jako Ciotka Klotka z programu „Tik-Tak”, założycielka dziecięcego zespołu „Fasolki”, scenarzystka programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych („Fasola”, „Domowe przedszkole”), autorka tekstów piosenek dla dzieci m.in.: „Szczotka, pasta”, „Mydło lubi zabawę”. Jej utwory cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych czytelników.

Podczas spotkania pani Ewa ubrana w kolorowy kapelusz i boa Ciotki Klotki mówiła o sobie, swojej twórczości, pracy w telewizji. Opowiadała ciekawe historyjki o powstawaniu niektórych piosenek i książek. Jej wypowiedzi urozmaicały wierszyki, zagadki i rymowanki. Aktywna formuła spotkania bardzo spodobała się najmłodszym. Dzieci z ochotą brały udział w rozwiązywaniu zagadek, a każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana upominkiem. Wszyscy chętnie włączali się do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło również zabawy tanecznej. Pisarka opowiadała także o swojej mamie – Wandzie Chotomskiej i przybliżyła publiczności jej twórczość.

Za wspaniale spędzony czas dzieci podziękowały Ewie Chotomskiej gromkimi brawami i bukietem kwiatów. Po spotkaniu można było nabyć książki i płyty z piosenkami oraz uzyskać osobistą dedykację od Autorki.

Serdecznie dziękujemy Kolegom z jednostki OSP w Dębem Wielkim za użyczenie sali multimedialnej, w której odbyło się to fantastyczne spotkanie.

60000 DSC05772 DSC05779 DSC05783 DSC05785 DSC05793 DSC05804 DSC05807 DSC05836 DSC05840 DSC05848