Spektakl teatralny „Magiczny Płatek Śniegu”

Przedstawienia teatralne są doskonałą formą obcowania ze światem sztuki. Teatr nie tylko bawi, ale także przynosi wiele nieocenionych korzyści. Podczas spektaklu pojawia się słowo, dźwięk, muzyka, taniec, światło, kolor, mimika, ruch sceniczny, to wszystko pozwala na wielowymiarowe oddziaływanie na widza, szczególnie gdy jest nim dziecko.

W zimowe przedpołudnie 5 lutego 2019 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej przyjechał do Dębego Wielkiego Teatr dla dzieci „Dur-Moll” z przedstawieniem pt.: „Magiczny Płatek Śniegu”. Spektakl opowiadał o przygodach żyrafy Klaudynki, która miała krótką szyję i z tego powodu bardzo cierpiała, gdyż wszyscy jej dokuczali. Jej wielkim marzeniem było posiadanie długiej i pięknej szyi – takiej, jaką mają jej bracia i siostry.
Aby je zrealizować Klaudynka uciekła z zoo i wyruszyła szukać magicznego płatka śniegu, który ma moc spełniania życzeń. W poszukiwaniach wspierali ją: Kot, Mądra Sowa, Bałwanek Śniegosław, którzy pomogli jej dotrzeć do Krainy Białych Wzgórz. I choć po wielu perypetiach bohaterce udało się odnaleźć ten magiczny płatek śniegu, to wcale nie doczekała się pięknej i smukłej szyi. W otrzymanym od niego liście przeczytała, że jest po prostu inna,
wszyscy różnimy się od siebie, o szczęściu nie decyduje wygląd zewnętrzny, najważniejsze jest, aby być razem i sobie pomagać. Spełniło się za to inne życzenie żyrafy – jej rodzeństwo przestało jej dokuczać i zaprosiło do wspólnej zabawy.

Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, zwłaszcza śpiewająca i stepująca Klaudynka. Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy kolegom z jednostki OSP w Dębem Wielkim za udostępnienie sali multimedialnej, w której odbyło się to pouczające przedstawienie.

DSC05493  DSC05497 DSC05498   DSC05521 DSC05524 DSC05541  DSC05546(1)  DSC05550 DSC05557 DSC05564(1)  DSC05572 DSC05576